fbpx

Kredyt hipoteczny dla singla

Kredyt hipoteczny dla singla
31 stycznia 2022

Kredyt hipoteczny dla singla w obecnych czasach jest rozwiązaniem zyskującym z roku na rok na popularności. Obecnie wiele osób ceni sobie niezależność i preferuje samodzielny zakup własnych czterech kątów. Dzisiaj omówimy szczegółowo:

  • zdolność kredytową u jednego kredytobiorcy
  • jak wygląda proces wnioskowania o kredyt hipoteczny dla singla
  • jaka kwotę można uzyskać przy kredycie dla jedynej osoby
  • jakie wymogi należy spełnić, aby otrzymać kredyt
  • kalkulator kredytowy dla singla

Kredyt hipoteczny dla singla - zdolność kredytowa

Kredyt hipoteczny dla osób samotnych jest obecnie produktem powszechnym w bankach, ale jeszcze 10 – 15 lat temu kredyty hipoteczne kojarzyły się z produktem dla rodzin czy małżeństw. Wnioskowanie wspólne o kredyt hipoteczny spowodowane było łatwiejszym dostępem do kredytu, a w szczególności większą zdolnością kredytową niż wnioskując w pojedynkę.

Obecnie zarobki pozwalają na uzyskanie zdolności kredytowej jednemu wnioskodawcy. W takim razie jakie musimy posiadać dochody, aby wnioskować samodzielnie o kredyt?

Każdy bank liczy inaczej zdolność kredytową, ale w uproszczeniu nasz dochód musimy podzielić na połowę i wysokość tej kwoty może zostać przeznaczona na raty kredytu obecne i przyszłe. 

Jeżeli zarabiasz 5.000 PLN netto to 2.500 PLN możesz przeznaczyć na ratę kredytu. Dodatkowo jeżeli masz już kredyt np. 500 PLN miesięcznie to nowa ratę kredytu hipotecznego musi być mniejsza niż 2.000 PLN.

Akceptowalne źródła dochodu przy kredycie dla osoby samotnej

Wiemy już jak liczyć zdolność kredytową, a teraz odpowiedzmy na pytanie z jakiego źródła nasze dochody będą zaakceptowane przez bank. 

W przypadku zdolności kredytowej każdy bank ma swoje wymagania dotyczące źródła dochodu, ale jedna rzecz jest taka sama – banki preferują zatrudnienie w formie umowy o pracę na czas nieokreślony. Według banków jest to potwierdzenie stabilizacji i w miarę pewnych dochodów. O kredyt hipoteczny możemy starać się już po 3 miesiącach otrzymywania dochodu z tytułu umowy o pracę. 

Oczywiście większość banków również zaakceptuje inne formy zatrudnienia –  kredyt hipoteczny w oparciu o umowę zlecenie. W przypadku umów cywilnoprawnych należy przedstawić wynagrodzenia z 6 lub 12 miesięcy zależnie od wybranego banku.

Działalność gospodarcza jest również akceptowanym źródłem dochodu, ale w przypadku dochodu z własnej firmy należy udokumentować dochód z minimum 12 miesięcy, a często banki wymagają dokumenty nawet 2 lat.

Kredyt hipoteczny dla singla

Proces przy kredycie hipotecznym dla singla

Proces kredytowy przy kredycie dla singla nie różni się niczym innym od procesu, gdy mamy do czynienia z dwójką kredytobiorców. Oznacza to, że musimy spełnić wymóg związany ze zdolnością kredytową, zostanie sprawdzona nasza historia kredytowa poprzez pobranie raportu BIK, a następnie bank zweryfikuje nieruchomość, którą chcemy zakupić. 

Oznacza to, że banki nie tworzą odrębnych regulacji i warunków dla osób ubiegających się samodzielnie o kredyt hipoteczny na zakup mieszkania.

Minusy kredytu hipotecznego dla singla

Głównym minusem kredytu hipotecznego dla singla jest większe ryzyko dla banku. Powód jest oczywisty, w przypadku dwóch kredytobiorców mówmy również o dwóch źródłach dochodu, w związku z tym jeżeli jeden osoba straci pracę mamy jeszcze drugą osobę, która może utrzymać rodzinę i ewentualnie spłacać raty. Całe ryzyko transakcji oparte jest tylko na jednej osobie, zatem w razie choroby, utraty pracy czy innych problemów dla banku będzie stanowiło to większe niebezpieczeństwo. 

W związku z tym, gdy wnioskujemy o kredyt samotnie bank może nakazać nam skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia, które w razie potrzeby pokryje nasze raty kredytu jeżeli stracimy pracę czy poważnie zachorujemy. Oczywiście generuje to dodatkowy koszt kredytu, jednak bez ubezpieczenia bank  nie wyda nam ostatecznej decyzji pozytywnej.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI​

Działamy na terenie całej Polski

TELEFON

 789 562 848

FORMULARZ KONTAKTU​

Kredyt hipoteczny dla singla - wymagany wkład własny

Decydując się na zakup nieruchomości bank będzie wymagał od nas posiadania wkładu własnego. Oznacza to, że w praktyce nie otrzymamy kredytu na 100% wartości nieruchomości, tylko będziemy musieli posiadać minimum 20% wkładu własnego – taki wkład własny jest narzucony przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Większość banków zaoferuje kredyt z LTV na poziomie 90%, czyli musimy posiadać tylko 10% wkładu własnego, ale wiązać się to będzie z dodatkowym ubezpieczeniem, które stanowi zabezpieczenie dla banku. 

Przykład wkładu własnego

Wartość nieruchomości: 400.000 PLN
Wymagany wkład własny: 80.000 PLN (przy 20% wkładzie własnym)
Kwota kredytu: 320.000 PLN (LTV 80%)

Maksymalny okres kredytowania dla 1 kredytobiorcy

Spełniając wszystkie wymogi związane z przyznaniem kredytu hipotecznego, czyli zdolność kredytową, oceną Klienta, weryfikacją nieruchomości możemy wybrać okres kredytowania. W 2022 roku większość banków oferuje maksymalny okres kredytowania na 30 lat, ale znajdziemy również banki, które udzielą kredytu  na 35 lat. 

Maksymalny okres kredytowania jest również zależny od wieku kredytobiorcy. Banki wyliczają maksymalną długość finansowania w oparciu o wiek, który kredytobiorca będzie miał na koniec umowy. W zależności od banku maksymalny wiek kredytobiorcy w momencie zamknięcia kredytu to 70, 75 czy nawet 80 lat.

Kancelaria Finansowa Opinie

Katarzyna Wiśniewska
Katarzyna Wiśniewska
2023-01-19
Gorąco plecam Pana Łukasza. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie w pracę. U niego, nie ma że się nie da :)
Artur Jackowski
Artur Jackowski
2022-11-15
Szybko, Sprawnie i fachowo firma godna uwagi. Pozdrawiam P. Łukasza.
Agnieszka Kominek
Agnieszka Kominek
2022-10-06
Sprawa potraktowana priorytetowo od samego początku. Bank, w którym miałam pożyczkę robił problem od samego początku ze zwrotem prowizji i ubezpieczenia, kiedy kredyt został spłacony. Oddałam sprawę do kancelarii, sprawa została załatwiona w przeciągu kilku dni. Polecam, bo warto walczyć o swoje pieniądze.
Agnieszka Miklas
Agnieszka Miklas
2022-07-21
Serdecznie polecam. Profesjonalne podejście do klienta. Opieka na każdym etapie. Zaangażowanie i dyskrecja. Czego chcieć więcej.
Tomek Tomek
Tomek Tomek
2022-05-27
Polecamy z calego serca. W tych ciężkich czasach uzyskać kredyt to nie lada gradka a dzięki Panu Łukaszowi się udało. Współpraca przebiegała wzorowo. Pozdrawiamy Marcelina i Tomek 🙂
Marek Skrzypczyk
Marek Skrzypczyk
2022-04-20
Gorąco polecam! Miła obsługa, dzięki tej kancelarii odzyskałem pieniądze.
Witold Zniszczoł
Witold Zniszczoł
2022-03-31
Bardzo dziękuję Panu Łukaszowi za pomoc przy kredycie. Jego zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do tematu pomogło w podjęciu decyzji. Polecam.
Karolina Raczyńska
Karolina Raczyńska
2022-03-29
Z czystym sercem polecam! Bardzo szybki kontakt, szybka analiza sytacji i konkretne rozwiązanie. Nie musiałam sama zupełnie nic robić, Pan Łukasz wszystko zorganizował i nadzorował od początku do samego końca. Możliwość kontaktu i rozmowy w każdej chwili. Dziękuję za pomoc i zdecydowanie polecam każdemu kto ma do uporządkowania swoje zobowiązania finansowe a nie ma głowy żeby o tym myśleć.
Kinga Ciemniewska-Gorzela
Kinga Ciemniewska-Gorzela
2022-02-18
Profesjonalna obsługa z ogromnym zaangażowaniem i w ekspresowym tempie a przede wszystkim skutecznie! Dziękuję bardzo panie Łukaszu

Kalkulator kredytowy dla singla

Kalkulator kredytowy dla singla pozwoli nam obliczyć ratę kredytu dla konkretnej kwoty kredytu. Należy pamiętać, że ostateczne warunki kredytu hipotecznego będziemy znać dopiero po decyzji pozytywnej w danym banku. 

Zapraszamy do skorzystania z kalkulator kredytowego i wyliczenia raty dla interesującej Was kwoty. 

Okres Kredytowania

25 lat

Kwota Nieruchmości

500.000 PLN

Wkład własny

10 %

Wyskość raty

2134 PLN

Kredyt hipoteczny dla singla - podsumowanie

Kredyt hipoteczny dla singla został omówiony przez nas bardzo szczegółowo i mamy nadzieję, że już wiecie kiedy możecie samodzielniej ubiegać się o kredyt hipoteczny. 

Codziennie pomagamy Klientom przy wyborze kredytów dla nich ponieważ wiemy, że to bardzo poważna sprawa. Jeżeli chciałbyś skorzystać z naszej bezpłatnej pomocy zapraszam do kontaktu. Możemy umówić się na rozmowę na telefonie, skypie czy spotkanie stacjonarne. 

Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy w całym procesie i jedocześnie do zapoznania się z kolejnymi artykułami na blogu kredytowym, które wyjaśnią Ci wszelkie wątpliwości!

A o tym, kim jesteśmy możesz przeczytać i jak prowadzimy w zakładce o nas.

OSTATNIE WPISY NA BLOGU

Komentarze

Dodaj komentarz