Kancelaria Finansowa Marta Włodarczyk
leasing konsumencki

LEASING KONSUMENCKI

LEASING KONSUMENCKI

leasing konsumencki

Do 2011 roku leasing był kojarzony zazwyczaj z samochodem firmowym lub maszynami, obecnie leasing konsumencki stał się alternatywą dla zwykłego Kowalskiego. W ostatnim czasie zauważyliśmy spore zainteresowanie wśród Klientów, którzy chcieliby zmienić swój samochód, ale nie posiadają odłożonych środków i szukają alternatywy dla tradycyjnego kredytu.W dzisiejszym artykule dowiesz się:

  • czym jest leasing konsumencki
  • jakie formalności wiąże leasingiem konsumenckim
  • co jest dla Ciebie korzystniejsze: leasing konsumencki czy kredyt gotówkowy

LEASING DLA OSÓB PRYWATNYCH W POLSCE

Leasing dla osób prywatnych w Polsce nie jest popularną formą finansowania. W 2019 roku udział klientów indywidualnych wynosił zaledwie 0,2% w stosunku do klientów firmowych. Żeby bardziej uwydatnić aktywność konsumentów w leasingu, możemy odnieść się do statystyk europejskich, gdzie średni udział wynosi 25,00% transakcji zawieranych właśnie przez osoby prywatne.

Niemniej tak jak wspomnieliśmy wcześniej – leasing dla osób prywatnych w Polsce ma aktualnie tendencję wzrostową. Dlatego właśnie powstał ten post, abyś Ty drogi czytelniku był świadomy tej możliwości i alternatywy w naszej branży.

LEASING KONSUMENCKI  - NA CZYM POLEGA

Jest to forma finansowania, o której możemy powiedzieć, że jest połączeniem dzierżawy razem z kredytem skierowana do osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. W świetle prawa leasing konsumencki nie przenosi praw własności na leasingobiorcę, a jedynie wyłączne prawo do użytkowania przedmiotu leasingu na warunkach jakie określone są w umowie.

Tak więc drogi konsumencie, jeśli interesuje Cię na czym polega leasing konsumencki napiszemy ludzkim językiem, tak żebyś dobrze zrozumiał – w momencie podpisania umowy o leasing konsumencki zobowiązujesz się dokonywać zapłaty w uzgodnionych ratach i nie dochodzi tutaj do nabycia przedmiotu leasingu, a jego użytkowania. Masz także prawo nabyć przedmiot leasingu – po zakończeniu trwania umowy i to od Ciebie zależy czy z tego prawa skorzystasz czy też nie.

NA CO MOGĘ WZIĄĆ LEASING KONSUMENCKI?

W przypadku leasingu dla osoby prywatnej wygląda to identyczne jak leasing dla przedsiębiorcy. Odpowiadając zatem na pytanie – na co mogę wziąć leasing? Odpowiemy krótko, nie ma ograniczeń prawnych w tej kwestii. Przedmiotem leasingu ma być rzecz ruchoma. Z pewnymi wyłączeniami możesz spotkać się u podmiotu, u którego będziesz chciał skorzystać z leasingu. Leasingodawca np. bank, może wykluczyć niektóre maszyny, samochody z możliwych do zleasingowania. 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI​

Kancelaria Finansowa Marta Włodarczyk

  Rybnik 44-200, ul. Powstańców Śl. 3/314

513 418 556

  kontakt@czlowiekkontrabank.pl

FORMULARZ KONTAKTU​

LEASING KONSUMENCKI CZY KREDYT

Podstawową różnicą jaką możemy od razu Wam pokazać w przypadku powyższych form – jest cel zawieranej umowy. Leasing konsumencki określa jasno co jest przedmiotem transakcji, a w przypadku kredytu bank udziela kredytu na dowolny cel. To z kolei wpływa na prawo własności danego przedmiotu, ponieważ korzystając z takich form jak leasing konsumencki czy kredyt osiągasz inne skutki danej transakcji. Załóżmy, że jesteś zainteresowany samochodem ale nie wiesz czy wybrać leasing konsumencki czy kredyt. Leasing dla osoby prywatnej powoduje, że wspomniany samochód pozostaje dalej własnością leasingodawcy, a Ty go jedynie użyczasz płacąc miesięczne raty. Natomiast, jeśli zaciągasz w banku kredyt gotówkowy na dowolny cel – bank przelewa środki na Twoje konto i Ty z chwilą podpisania umowy zakupu samochodu od zbywcy stajesz się jego właścicielem.

Jeśli dalej zastanawiasz się, co jest dla Ciebie najbardziej korzystne leasing konsumencki czy kredyt – zerknij na poniższe zestawienie.

PORÓWNANIE LEASINGU PRYWATNEGO I KREDYTU:

LEASING KONSUMENCKI - PRYWATNY

Koszty

Wkład własny, wykup oraz raty leasingowe, opłata za rejestrację pojazdu przez firmę leasingową, opłata za wydanie zgody na używanie przedmiotu leasingu przez osobę trzecią + opłaty zawarte w tabeli opłat i prowizji. Wykup pełnego ubezpieczenia OC i AC

PROCEDURA UZYSKANIA

Proces uproszczony, brak dodatkowych dokumentów, czasami jedynie dokument tożsamości. 

PRAWO WŁASNOŚCI PRZEDMIOTU

Przedmiot leasingu stanowi własność leasingodawcy, z możliwością jego wykupu po zakończeniu umowy

CEL UMOWY

Używanie środka trwałego

CZAS UZYSKANIA FINANSOWANIA

1-2 dni

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

W przypadku uszkodzenia lub kolizji to leasingodawca odpowiada za naprawę przedmiotu. Dodatkowo zobowiązani jesteśmy do korzystania z autoryzowanych stacji obsługi.

WYSOKOŚĆ RATY

Wyższa niż w przypadku kredytu, ponieważ okres leasingu nawet najdłuższy nie będzie taki jak w kredycie gotówkowym

ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA I BIK

Raty leasingu nie są widoczne w BIK ( Biuro Informacji Kredytowej)

UTRATA PRZEDMIOTU

W przypadku utraty pojazdu lub innego przedmiotu niestety dalej musimy płacić raty leasingu, chyba że wysokość ta pokryta jest przez ubezpieczenie. Alternatywą jest dodatkowe ubezpieczenie tzw.GAP.

KREDYT GOTÓWKOWY

Koszty

Prowizja za uruchomienie kredytu oraz rata kredytu.

PROCEDURA UZYSKANIA

Proces standardowy, analiza w oparciu o uzyskiwane dochody – zaświadczenie o zatrudnieniu lub wyciąg z rachunku

PRAWO WŁASNOŚCI PRZEDMIOTU

Kredyt gotówkowy nie ma określonego celu. Dopiero po przelewie środków od banku możesz zakupić przedmiot i od momentu podpisania umowy stajesz się jego właścicielem.

CEL UMOWY

 Dowolny

CZAS UZYSKANIA FINANSOWANIA

3-4 dni

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

W przypadku uszkodzenia lub kolizji to my odpowiadamy za naprawy.

WYSOKOŚĆ RATY

Niższa niż w leasingu, ze względu na możliwy dłuższy okres kredytowania niż w leasingu.

ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA I BIK

Raty kredytowe są widoczne w BIK ( Biuro Informacji Kredytowej)

UTRATA PRZEDMIOTU

W przypadku utraty pojazdu lub innego przedmiotu dalej płacimy raty kredytu.

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco i otrzymać przydatne kalkulatory i poradniki? Subskrybuj nas, a nic Cię nie ominie!

 

LEASING KONSUMENCKI - PODSUMOWANIE

Leasing konsumencki może okazać się bardzo dobry rozwiązaniem dla osób, które chcą stale użytkować nowy samochód i są w stanie to uzyskać poprzez niską ratę miesięczną i nie planują jego wykupu. To bardzo nowoczesne rozwiązanie. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu – sam zdecydujesz czy leasing konsumencki jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Jeśli artykuł nie rozwiał Twoich wszystkich wątpliwości i masz jeszcze dodatkowe pytania – zostaw namiar na siebie poprzez nasz formularz kontaktu, a na pewno do Ciebie oddzwonimy.

Pozdrawiamy Cię i zapraszamy do kolejnego wpisu, który pojawi się w przyszyła niedzielę na Człowiek Konta Bank. Kancelaria Finansowa Marta Włodarczyk zaprasza osoby zainteresowany do współpracy w zakładce kontakt. A o tym, kim jesteśmy możesz przeczytać w zakładce o nas lub FB.

Człowiek Kontra Bank

OSTATNIE WPISY NA BLOGU

Zaliczka, a zadatek – zakup nieruchomości

Zaliczka, a zadatek – zakup nieruchomości Z pojęciem zaliczki i zadatku spotkacie się w trakcie np. zakupu nieruchomości lub innego lokalu komercyjnego. Na wstępie warto zaznaczyć, że to dwa różne pojęcia, które są najczęściej mylone. Instytucja zaliczki, w odróżnieniu od…

0 komentarzy
wakacje kredytowe

Wakacje kredytowe – jak zawiesić spłatę kredytu?

WAKACJE KREDYTOWE – JAK ZAWIESIĆ SPŁATĘ KREDYTU? Wakacje kredytowe – pierwsze skojarzenie to z pewnością plaża, odpoczynek i możliwość oderwania się od tego co w rzeczywistości. Czym tak naprawdę są wakacje kredytowe i czy na pewno są dla Ciebie opłacalne?…

1 komentarz
LEASING

LEASING – KOMPENDIUM WIEDZY

LEASING – KOMPENDIUM WIEDZY W dzisiejszym artykule szczegółowo powiemy sobie czym jest leasing, czyli jedna z popularniejszych form finansowania przedsiębiorców. Co ciekawe z leasingu, możemy skorzystać już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej, w przeciwieństwie do kredytu, w którym musimy…

4 komentarze

KONTAKT​​

Kancelaria Finansowa Marta Włodarczyk
ADRES: Rybnik 44-200,
ul. Powstańców Śląskich 3/314
TELEFON: 513 418 556
MAIL: kontakt@czlowiekkontrabank.pl

JAK DOJECHAĆ​

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button