Kancelaria Finansowa Marta Włodarczyk
Business photo created by freepik - www.freepik.com

KREDYT DLA BRANŻY PRAWNICZEJ

KREDYT DLA BRANŻY PRAWNICZEJ

Kredyt dla branży praniczej

Kredyt dla branży prawniczej charakteryzuje się obniżonym oprocentowaniem i prowizją, a także zwiększoną dostępnością kwoty kredytu. Dodatkowo sam proces jego przyznawania jest uproszczony i może trwać nawet do 48h! Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie – kogo możemy zakwalifikować do branży prawniczej oraz jakie wyróżniamy rodzaje kredytów? Poniżej przedstawiamy 3 grupy docelowe kredytu dla branży prawniczej:

 • Kredyt dla adwokata na oświadczenie
 • Kredyt dla notariusza na oświadczenie
 • Kredyt dla radcy prawnego na oświadczenie

Obecnie w Polsce jest około 20 000 adwokatów, 37 000 radców prawnych i 3 500 notariuszy, co pokazuje, że Polacy często korzystają z usług prawnych. Dostrzegły to także Banki i dlatego dla branży prawniczej, a dokładnie dla adwokatów, notariuszy i radcy prawnych oferują one kredyt nawet do 650 000 PLN na oświadczenie, co wynika z ogromnego zaufania Banków do tej branży. Uwzględniając czas jaki należy poświęcić na zdobycie powyższych uprawnień, czyli 5 letnie wymagające studia i aplikacja, która trwa około 3 lat pokazuje, że osoby te są poddane dużej selekcji, co przekłada się na pewność pracy i zatrudnienia – a to jest kluczowe dla banku.

NASI PARTNERZY

KREDYT DLA BRANŻY PRAWNICZEJ, CZYLI KREDYT DLA PRAWNIKA, RADCY PRAWNEGO I NOTARIUSZA

Parametry kredytu dla branży prawniczej:

 • Kwota do 650 000 PLN
 • Okres kredytowania do 12 lat
 • Oprocentowanie od 4 %
 • Prowizja od 0 %

Parametry kredytu hipotecznego dla branży prawniczej:

 • Kwota  do 3 000 000 PLN
 • Okres kredytowania do 35 lat
 • Oprocentowanie od 3,21 %
 • Prowizja od 0 %
 • Wskaźnik LTV do 90%

KWOTA KREDYTU DLA PRAWNIKÓW

Kwota kredytu dla prawników to nawet 650 000 PLN kredytu niezabezpieczonego na dowolny cel! Istotnym faktem jaki możemy wyróżnić w przypadku kredytu dla branży prawniczej jest brak wymogu dokumentowania celu kredytu, tak jak odbywa się to w standardowym procesie. Daje nam to większą elastyczność i przede wszystkim oszczędność czasu Klienta. Ostateczna wysokość oferty jest przygotowywana indywidualnie i zależy od kilku czynników:

Zdolność kredytowa

Klient musi posiadać dochód, który umożliwi mu pokrycie raty. Dokładnie zdolność kredytowa została opisana na Blogu w tym artykule. Poniżej przedstawiamy kalkulator kredytowy, który pomoże Wam poznać przykładowe raty kredytu dla branży prawniczej.

 

Document

Okres kredytowania

60 msc

Kwota kredytu

250.000 PLN

Wyskość raty

4604 PLN

Przywilejem kredytu dla adwokatów, radców prawnych i notariuszy jest skorzystanie z kredytu na oświadczenie! W tym wypadku jeżeli Klient nie chce kompletować dokumentów finansowych może skorzystać z kredytu na oświadczenie dla branży prawniczej i otrzymać dalej nawet 650 000 PLN! Pomagamy przy wyborze jak najlepszego rozwiązania dla naszych Klientów.

Historia kredytowa

Klient posiadający dobrą historię kredytową zazwyczaj może liczyć na większą kwotę kredytu. Jednak banki doskonale wiedzą, że prawnicy często współpracują z innymi przedsiębiorcami i ich wynagrodzenie  jest przelewane w różnych terminach. W związku z tym kilkudniowe opóźnienia w spłacie kredytów nie dyskwalifikują w otrzymaniu nowego kredytu! O historii kredytowej można przeczytać więcej w tym artykule.

Forma zatrudnia i staż pracy

W zależności, czy jest to umowa o pracę czy też kontrakt w ramach prowadzonej działalności gospodarczej należy wybrać odpowiedni bank, który akceptuje wszystkie dochody. Kancelaria Finansowa Marta Włodarczyk współpracuje ze wszystkimi bankami na polskim rynku, więc zawsze dokonuje odpowiedniego wyboru banku dla Klienta – jest to bardzo ważne, ponieważ nie każdy bank akceptuje wszystkie źródła dochodu, co skutkuje decyzją odmowną dla Klienta!

Staż pracy także ma znaczenie przy przyznanej kwocie kredytu. Adwokat, radca prawny i notariusz może otrzymać kredyt już po 6 miesiącach pracy w zawodzie!

OKRES KREDYTOWANIA KREDYTU DLA BRANŻY PRAWNICZEJ

Okres kredytowania przy kredycie dla branży prawniczej może wynosić nawet 12 lat! Należy jednak pamiętać, że im kredyt jest dłuższy – tym większe generuje koszty. O tym ile kosztuje kredyt można przeczytać w tym artykule. Przy krótkim okresie kredytowania, mamy z kolei wyższą ratę, która może ograniczyć finansowo nasz dotychczasowy styl życia, ale także w sytuacjach kryzysowych może okazać się po prostu za wysoka. W naszej pracy pomagamy dobrać okres kredytowania tak, aby ograniczyć koszty kredytu uwzględniając przede wszystkim sytuację rodzinną i biznesową Klienta, tak aby zniwelować ryzyko zbyt dużego obciążenia finansowego.

WARUNKI CENOWE KREDYTU DLA ADWOKATÓW, NOTARIUSZY I RADCY PRAWNYCH

Warunki kredytowe zależne są od kilku czynników. Pierwszym i najistotniejszym czynnikiem jest aktualna oferta banków. Oferty banków zmieniają się naprawdę bardzo często! Jednego miesiąca dany bank ma najlepszy kredyt dla prawników, a następnie przez kilka miesięcy oferta tego banku nie jest w ogóle konkurencyjna. Dlatego tak ważne jest skorzystanie z wiedzy osoby, która zajmuje się finansami profesjonalnie, ponieważ w bankach występują promocje terminowe, z którymi trzeba być na bieżąco! W ramach ciekawostki możemy powiedzieć, że każdy nasz poranek w pracy zaczynamy od aktualizacji naszej skrzynki mailowej z informacjami o zmianach w bankach! Drugim czynnikiem jest nasza ocena kredytowa, czyli scoring, im lepsza ocena tym lepszą ofertę możemy dostać – nie zawsze jest to regułą! Działa to podobnie jak przy kwocie kredytu.

Podsumowanie

Zatem na jakie warunki kredytu może liczyć prawnik:

 • Oprocentowanie kredytu już od 4%
 • Prowizja już od 0%

Dodatkowo, w celu przyśpieszania procesu kredytowania, który może trwać do 48 godzin – nie są potrzebne zaświadczenia o niezaleganiu z ZUS i US!

Istnieje również możliwość z skorzystania ze wsparcia rządowego, czyli gwarancji PLD de minimis, która jest przeznaczona dla przedsiębiorstw i zabezpiecza kredyt w razie jego niespłacalności – nie jest wymagane wtedy jakiekolwiek inne zabezpieczenie! Gwarancję oferuje Bank Gospodarstwa Krajowego.

Gwarancja Rządowa BGK PLD
Gwarancja Rządowa BGK PLD

Zatem na jakie warunki kredytu może liczyć prawnik:

 • Oprocentowanie kredytu już od 4%
 • Prowizja już od 0%

Dodatkowo, w celu przyśpieszania procesu kredytowania, który może trwać do 48 godzin – nie są potrzebne zaświadczenia o niezaleganiu z ZUS i US!

Istnieje również możliwość z skorzystania ze wsparcia rządowego, czyli gwarancji PLD de minimis, która jest przeznaczona dla przedsiębiorstw i zabezpiecza kredyt w razie jego niespłacalności – nie jest wymagane wtedy jakiekolwiek inne zabezpieczenie! Gwarancję tą oferuj Bank Gospodarstwa Krajowego.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kancelaria Finansowa Marta Włodarczyk

  Rybnik 44-200, ul. Powstańców Śl. 3/314

  513 418 556

  kontakt@czlowiekkontrabank.pl

FORMULARZ KONTAKTU​

KREDYT DLA PRAWNIKA opinie

Prosimy naszych przyszłych Klientów przed rozpoczęciem współpracy z nami o sprawdzenie naszych opinii i referencji! 100% zadowolonych Klientów!

Działamy na przejrzystych zasadach i zgodnie z etyką pracy! Nasi Kliencie nas zawsze polecają i dzięki temu działamy często na poleceniach. Jednak jeżeli nie znasz naszej Kancelarii to zapoznaj się z opiniami innych Klientów. 

zaufali nam

PRZEBIEG WSPÓŁPRACY - KREDYT DLA BRANŻY PRAWNICZEJ

Długość procesu zależy od kilku czynników. Decyzję kredytową możemy uzyskać w ciągu 15 minut dla naszych Klientów, a wypłatę kredytu nawet do 24 godzin! Ważnym aspektem jest to, że nie pobieramy wynagrodzenia od naszego Klienta! Nasze wynagrodzenia wypłaca nam bank, nie generując tym samym dodatkowych kosztów dla Klienta! Poniżej przedstawiamy etap współpracy z naszymi Klienami.

1 etap - badanie potrzeb Klienta

Podczas spotkania, na które dojeżdżamy do naszych Klientów, w siedzibie naszej firmy lub za pomocą rozmowy telefonicznej Klient informuje nas na czym mu zależy i co potrzebuje. Dodatkowo na tym etapie pozyskujemy od Klienta informację na temat jego finansów i ewentualnych preferencji.

2 etap - analiza sytuacji Klienta

Drugi etap to już tylko i wyłącznie nasza praca. Na podstawie zgromadzonych informacji szukamy kilku rozwiązań dla Klienta – optymalnie 2 – 3 propozycję, które mu przedstawiamy. Liczba ta pozwala ostatecznie wybrać najlepszą ofertę dla Klienta.

3 etap - procesowania wniosków

Na trzecim etapie wprowadzamy wniosek. Każdy z banków ma inne wymagania, więc całą dokumentacją zajmujemy się my. Dzięki temu Klient nie musi się martwić, że czegoś zabraknie lub coś będzie źle wypełnione.

4 etap - negocjacje warunków

Jest to już przedostatni etap i to czas na naszą pracę opartą na naszych wypracowanych kontaktach w banku. Przez wiele lat nawiązaliśmy współpracę z wieloma kompetentnymi doradcami czy dyrektorami oddziałów i regionów, co bardzo ułatwia naszą pracę. Klient nie musi kontaktować się z każdym bankiem osobno.

5 etap - finalizacja umowy

Ostatni etap to przedstawienie ostatecznych ofert Klientowi, który decyduję się na jedną z nich. Następnie umawiamy spotkanie w celu finalizacji umów.

KREDYT DLA ADWOKATÓW, NOTARIUSZY I RADCów PRAWNYCH - WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ

Zapraszamy koniecznie do zapoznania się z naszymi artykułami na blogu Człowiek Kontra Bank, które wyjaśnią Ci wszelkie wątpliwości i pomogą w wyborze kredytu! A o tym, kim jesteśmy możesz przeczytać w zakładce o nas, lub na Facebook.

KONTAKT​​

Kancelaria Finansowa Marta Włodarczyk
ADRES: Rybnik 44-200,
ul. Powstańców Śląskich 3/314
TELEFON: 513 418 556
MAIL: kontakt@czlowiekkontrabank.pl

JAK DOJECHAĆ​

Call Now Button