Kancelaria Finansowa Marta Włodarczyk
kredyt na budowę domu

KREDYT HIPOTECZNY NA BUDOWĘ DOMU

KREDYT HIPOTECZNY NA BUDOWĘ DOMU

kredyt na budowę domu

Budowa wymarzonego domu i wybór kredytu hipotecznego na jego budowę jest jedną z ważniejszych decyzji w naszym życiu. Naszym celem jest pomoc w realizacji marzeń, tak aby przejść przez cały proces przygotowania do budowy, otrzymania kredytu bez problemów. Obecnie w Polsce mamy jeden z lepszych okresów dla kredytów hipotecznych, ponieważ jak czytamy w w raporcie  AMRON-SARFiN  w 2019 roku udzielono ponad 225 000 kredytów hipotecznych na łączną wartość 62,6 mld, co daje średnią jednego kredytu na kwotę prawie 280 000 PLN. Z tego niezależni Doradcy Hipoteczni mają udział prawie w 70% udzielnych kredytów. Jak podaje ZFPF tendencja udziału Ekspertów Kredytowych w sprzedaży kredytów hipotecznych od lat sukcesywnie rośnie, co wskazuje także na wzrost zaufania do naszej branży.

WARUNKI KREDYTU HIPOTECZNEGO NA BUDOWĘ DOMU

 • Kwota od 20 000 PLN do 3 000 000 PLN
 • Okres kredytowania do 35 lat
 • Oprocentowanie od 2,21 %
 • Prowizja od 0 %
 • Wskaźnik LTV do 90%
 • Ubezpieczanie: dobrowolne

Zdolność kredytowa

Klient musi posiadać dochód, który umożliwi mu pokrycie raty i kosztów życia. Zdolność kredytowa została dokładniej opisana na Blogu. Poniżej przedstawiamy hipoteczny kalkulator kredytowy.

Wskaźnik LTV - wkład własny

Wskaźnik LTV to stosunek wysokości kredytu do wartości nieruchomości i został szczegółowo opisany w artykule na Blogu. Z wskaźnikiem LTV  związany jest wymagany wkład własny przez banki. Najlepszym rozwiązaniem jest wysokie LTV, czyli 90% ponieważ wtedy bank wymaga tylko 10% wkładu własnego i tak dla budowy domu o wartości 500 000 PLN przy LTV 90% otrzymamy kredytu na 450 000 PLN, a wymagany wkład własny to 50 000 PLN. Wskaźnik LTV został szczegółowo opisany na Blogu w podanym artykule.

KALKULATOR KREDYTU HIPOTECZNEGO NA BUDOWĘ DOMU

Poniżej przestawiamy kalkulator kredytu hipotecznego na budowę domu, który pomoże Wam poznać orientacyjną ratę kredytu. Należy pamiętać, że ostateczna oferta kredytu hipotecznego jest przygotowywana indywidualnie i zależy od wielu czynników. Warto również zapoznać się z artykułem o kredycie na naszym Blogu.

Okres Kredytowania

25 lat

Kwota Nieruchmości

500.000 PLN

Wkład własny

10 %

Wyskość raty

2134 PLN

NASI PARTNERZY

WYMOGI KREDYTU HIPOTECZNEGO NA BUDOWĘ DOMU

Dokumenty dotyczące działki

Jeżeli chcemy kupić działkę i wybudować dom finansując wszystko ze środków kredytowych, należy przedstawić:

 • numer księgi wieczystej
 • wypisu i wyrysu z rejestru gruntów
 • warunki zabudowy
 • miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

Dokumenty dotyczące budowy

Kolejny etapem jest uzyskanie pozwolenia na budowę domu i tutaj musimy uzbroić w cierpliwość, bo każdy urząd ma swój czas na realizacje wniosków. Wymagane dokumenty to:

 • prawomocne pozwolenie na budowę
 • projekt budowlany
 • dziennik budowy
 • kosztorys budowlany 
 • zaświadczenie o dostępie do drogi 
 • operat szacunkowy

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kancelaria Finansowa Marta Włodarczyk

  Rybnik 44-200, ul. Powstańców Śl. 3/314

  513 418 556

  kontakt@czlowiekkontrabank.pl

FORMULARZ KONTAKTU​

PRZEBIEG WSPÓŁPRACY - KREDYT HIPOTECZNY NA BUDOWĘ DOMU

Długość procesu zależy od kilku czynników. Przygotowanie dokumentów potrzebnych do uzyskania kredytu jest zależne od trybu pracy urzędów. Już na tym etapie pomagamy w walce z dokumentami i podpowiadamy, które wnioski i w jakiej kolejności złożyć. Jednak sam proces po stronie banku trwa od 2 do 4 tygodniu i jeżeli jest wszystko są sprawdzone można podpisać kredyt.

1 etap - badanie potrzeb Klienta

Podczas spotkania, na które dojeżdżamy do naszych Klientów, w siedzibie naszej firmy lub za pomocą rozmowy telefonicznej Klient informuje nas na czym mu zależy i co potrzebuje. Dodatkowo na tym etapie pozyskujemy od Klienta informację na temat jego finansów i ewentualnych preferencji.

2 etap - analiza sytuacji Klienta

Drugi etap to analiza zgromadzonych informacji i dopasowanie kilku rozwiązań dla Klienta, optymalnie 2 – 3 propozycję, które mu przedstawiamy. Liczba ta pozwala ostatecznie wybrać najlepszą ofertę dla Klienta.

3 etap - przygotowanie dokumentów

W tym momencie Klient musi przygotować wymagane dokumenty związane z budową domu. Oczywiście cały czas jesteśmy z Klientem w kontakcie i pomagamy rozwiązać pojawiające się problemy na bieżąco.

4 etap - procesowania wniosków

Na czwartym etapie podpisujemy wnioski do wybranych banków i czekamy na ich weryfikacje.

5 etap - negocjacje warunków

Jest to już przedostatni etap i to czas na naszą pracę opartą na naszych wypracowanych kontaktach w banku. Przez wiele lat nawiązaliśmy współpracę z wieloma kompetentnymi doradcami czy dyrektorami oddziałów i regionów, co bardzo ułatwia naszą pracę. Klient nie musi kontaktować się z każdym bankiem osobno.

6 etap - finalizacja umowy

Ostatni etap to przedstawienie ostatecznych ofert Klientowi, który decyduję się na jedną z nich. Następnie umawiamy spotkanie w celu finalizacji umów i określamy termin uruchomienia środków.

KREDYT HIPOTECZNY NA BUDOWĘ DOMU - WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ​

Zapraszamy kończenie do zapoznania się z naszymi artykułami na blogu Człowiek Kontra Bank, które wyjaśnią Ci wszelkie wątpliwości i pomogą w wyborze kredytu! A o tym, kim jesteśmy możesz przeczytać i jak prowadzimy w zakładce o nas, lub na Facebook.

KONTAKT​​

Kancelaria Finansowa Marta Włodarczyk
ADRES: Rybnik 44-200,
ul. Powstańców Śląskich 3/314
TELEFON: 513 418 556
MAIL: kontakt@czlowiekkontrabank.pl

JAK DOJECHAĆ​

Call Now Button