Kancelaria Finansowa Marta Włodarczyk
zwrot prowizji bankowej

ZWROT PROWIZJI BANKOWEJ

ZWROT PROWIZJI BANKOWEJ

zwrot prowizji bankowej

Zastanawiasz się czy przysługuje Ci zwrot prowizji bankowej przy wcześniejszej spłacie kredytu? Jak pisaliśmy w ostatnim artykule co to jest RRSO każdy kredyt wiąże się z prowizją za uruchomienie kredytu. W ostatnim czasie popularnym tematem jest zwrot prowizji bankowej od kredytu, który spłacono przed końcem okresu kredytowania. Postanowiliśmy to sprawdzić! Z dzisiejszego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy można uzyskać zwrot prowizji bankowej
  • Co trzeba zrobić, aby uzyskać zwrot prowizji kredytu 
  • Jaką wysokość prowizji możesz odzyskać

ZWROT PROWIZJI BANKOWEJ WYMAGANIA

Musimy zacząć od pytania – kiedy możemy ubiegać się o zwrot prowizji bankowej? Muszą zostać spełnione 2 warunki. Pierwszy jest banalny – kredyt musi zostać spłacony całkowicie. Drugi jest już mniej oczywisty, czyli musi być to kredyt konsumencki, a nie firmowy. Wynika to z zapisu o zwrocie prowizji bankowej w ustawie o kredycie konsumenckim .

Warto wspomnieć, że nie ma znaczenia, czy kredyt był prawidłowo spłacany, czy zdarzały się opóźnienia – na koniec kredyt spłacony jest dalej kredytem spłaconym. Kolejną ważną rzeczą jest okres, w którym posiadałeś kredyt, ponieważ przysługuje Ci zwrot za kredyty spłacone nawet w poprzednich kilku latach! Przeczytaj cały artykuł i walcz o swoje pieniądze!

ZWROT PROWIZJI BANKOWEJ PROCES

Spełniając podstawowe wymagania musimy zastanowić się jak wygląda proces zwrotu prowizji bankowej. Zacznijmy od tego, że gdyby banki były uczciwe i transparentne to same zwróciłby swoim Klientom należny zwrot prowizji, zaraz po wcześniejszej spłacie kredytu. Z taką samą sytuacją mamy do czynienia przy zwrocie ubezpieczenia od spłaconego kredytu. Jednak jak każda firma – bank musi dbać o finanse, także swoje!

WNIOSEK O ZWROT PROWIZJI BANKOWEJ

Zwrot prowizji kredytowej możemy otrzymać od banku jeżeli wyślemy wniosek o zwrot prowizji bankowej. Wniosek o zwrot prowizji bankowej musi zwierać nasz dane, informacje o kredycie oraz prośbę o zwrot prowizji bankowej. Teoretycznie to wystarczy i bank powinien zwróć prowizję. Jednak w praktyce wygląda to różnie. Klienci, którzy do nas najczęściej przychodzą zazwyczaj dostali już odmowę zwrotu prowizji. Co wtedy można zrobić? W następnym kroku należy zgłosić odmowę do Rzecznika Finansowego. Tutaj skuteczność jest już zazwyczaj większa, niż wysłany przez nas wniosek o zwrot prowizji kredytowej bezpośrednio do banku. Niestety jak to bywa – na tym etapie banki ponownie odrzucają nasz wniosek. W tej sytuacji należy odwołać się już tylko do sądu.

zwrot prowizji bankowej

ZWROT PROWIZJI INTERPRETACJA RZECZNIKA FINANSOWEGO I PREZESA UOKiK:

Poniżej załączamy wypowiedzi Rzecznika Finansowego i Prezesa UOKiK na temat sporów klientów z bankami. Dodatkowo, jak czytamy na stronie Rzecznika Finansowego przez około 6 miesięcy wpłynęło 500 skarg od Klientów na temat kredytów konsumenckich. Art. 49 ust. 1 ustawy należy rozumieć w ten sposób, iż:

“w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego następuje obniżenie wszystkich możliwych kosztów takiego kredytu, niezależnie od ich charakteru i niezależnie od tego, kiedy koszty te zostały faktycznie poniesione przez kredytobiorcę. Redukcja ta ma charakter proporcjonalny, tj. odnosi się do okresu od dnia faktycznej spłaty kredytu do dnia ostatecznej spłaty określonej w umowie.”

KALKULATOR - WYSOKOŚĆ ZWROTU PROWIZJI BANKOWEJ

Wiemy już kiedy możesz starać się o zwrot prowizji i jak to zrobić. Teraz pora na najważniejsze pytanie – ile prowizji bankowej możemy odzyskać? Wysokość zwrotu prowizji bankowej zależy od kilku czynników, dlatego dla zobrazowania przedstawiamy poniższy przykład wysokości zwrotu prowizji bankowej.

  • Okresu kredytowania  – kredyt na 10 lat, czyli 120 miesięcy
  • Momentu spłaty kredytu – kredyt spłacamy po 50 miesiącach
  • Wysokości kredytu –  kredyt na 100 000,00 zł
  • Prowizji za uruchomienie – 10,00 %
Kalkulator zwrotu prowizji bankowej

Używając kalkulatora zwrotu prowizji bankowej możemy wyliczyć zwrot w wysokości około 6400 zł! Tym samym widać oczywisty wniosek. Jeżeli spłacimy wcześniej kredyt, tym samym mamy większy zwrot z prowizji kredytowej. Kwotę prowizji liczy się z prostej propozycji okresu niewykorzystanego do okres całkowitego. Jeżeli chcesz wyliczyć wysokość zwrotu prowizji z swojego kredytu w przybliżeniu  to dołącz do naszego newslettera! Dzięki temu dostaniesz kalkulator zwrotu prowizji bankowej i wiele innych przydatnych arkuszy, a dodatkowo będziesz z nami zawsze na bieżąco!

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco i otrzymać przydatne kalkulatory i poradniki? Subskrybuj nas, a nic Cię nie ominie!

 

ZWROT PROWIZJI BANKOWEJ - WSPÓŁPRACA

Wiesz jak wygląda już cały proces zwrotu prowizji bankowej. Jeżeli spłaciłeś kredyt to możesz teraz spróbować odzyskać należne Ci pieniądze! Jednak jeśli czujesz, że to nie do końca dla Ciebie, albo po prostu nie masz czasu – to możemy zrobić to za Ciebie. Kancelaria Finansowa Marta Włodarczyk oferuję usługę zwrotu prowizji kredytu. Nie będziesz musiał pisać pism, chodzić po sądach i tracić czasu na walkę z bankami – zrobimy to za Ciebie! Często przychodzą do nas Klienci, którzy próbowali sami odzyskać prowizję, ale bank stwierdził, że to były koszty powiązane z uruchomieniem kredytu, a nie spłatą. Posiadamy dwa rozwiązania dla naszych Klientów.

Szybki zwrot prowizji bankowej

Przeznaczony jest dla Klientów, którzy cenią sobie swój czas i zależy im na szybkim zwrocie prowizji. W tym przypadku Klientom wypłacamy cześć prowizji bankowej do 72 godzin! Następuje cesja umowy kredytowej na nas, a Klient od razu dostaje swój zwrot prowizji kredytowej.

Sprawdź ile możesz otrzymać zwrotu prowizji w ramach współpracy z nami już w ciągu 3 dni. Nie musisz się o nic martwić, a jedyne wymagane dokumenty to umowa kredytowa i potwierdzenie spłaty kredytu. Nasza Kancelaria Prawna poprzez cesje przejmie Twój spłacony kredyt i nasi prawnicy będą już walczyć z bankiem w sądzie, a Ty możesz od razu otrzymać swoją cześć prowizji jednocześnie nie ponosząc dodatkowych kosztów.

Efektywny zwrot prowizji bankowej

Opcja ta jest dedykowana dla Klientów, dla których najważniejsza jest wysokość odzyskanej prowizji z kredytu. Niestety wiąże się to z dłuższym okresem procesowania wniosku i większym zaangażowaniem Klienta, a nawet batalią w sądzie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI​

Kancelaria Finansowa Marta Włodarczyk

  Rybnik 44-200, ul. Powstańców Śl. 3/314

  513 418 556

  kontakt@czlowiekkontrabank.pl

FORMULARZ KONTAKTU​

PRZYDATNE WPISY

ZWROT PROWIZJI - PODSUMOWANIE

Przedstawiliśmy Ci dwie propozycję, w której pomożemy Ci odzyskać Twoje pieniądze! Ty zdecyduj, która opcja jest lepsza dla Ciebie. Najważniejsze jest to, że nasza pomoc nic Cię nie kosztuje. Uzupełnij formularz kontaktu, a skontaktujemy się z Tobą.

Pozdrawiamy Cię i zapraszamy do kolejnego wpisu, który pojawi się w przyszyła niedzielę na Człowiek Konta Bank. Kancelaria Finansowa Marta Włodarczyk zaprasza osoby zainteresowany do współpracy w zakładce kontakt. A o tym, kim jesteśmy możesz przeczytać w zakładce o nas lub FB.

Człowiek Kontra Bank

OSTATNIE WPISY NA BLOGU

Zaliczka, a zadatek – zakup nieruchomości

Zaliczka, a zadatek – zakup nieruchomości Z pojęciem zaliczki i zadatku spotkacie się w trakcie np. zakupu nieruchomości lub innego lokalu komercyjnego. Na wstępie warto zaznaczyć, że to dwa różne pojęcia, które są najczęściej mylone. Instytucja zaliczki, w odróżnieniu od…

0 komentarzy
wakacje kredytowe

Wakacje kredytowe – jak zawiesić spłatę kredytu?

WAKACJE KREDYTOWE – JAK ZAWIESIĆ SPŁATĘ KREDYTU? Wakacje kredytowe – pierwsze skojarzenie to z pewnością plaża, odpoczynek i możliwość oderwania się od tego co w rzeczywistości. Czym tak naprawdę są wakacje kredytowe i czy na pewno są dla Ciebie opłacalne?…

1 komentarz
LEASING

LEASING – KOMPENDIUM WIEDZY

LEASING – KOMPENDIUM WIEDZY W dzisiejszym artykule szczegółowo powiemy sobie czym jest leasing, czyli jedna z popularniejszych form finansowania przedsiębiorców. Co ciekawe z leasingu, możemy skorzystać już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej, w przeciwieństwie do kredytu, w którym musimy…

4 komentarze

KONTAKT​​

Kancelaria Finansowa Marta Włodarczyk
ADRES: Rybnik 44-200,
ul. Powstańców Śląskich 3/314
TELEFON: 729 971 630
MAIL: kontakt@czlowiekkontrabank.pl

JAK DOJECHAĆ​

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button