fbpx

Program Bezpieczny Kredyt 2%

Program bezpieczny kredyt 2%

Bezpieczny kredyt 2% to program przeznaczony dla osób poniżej 45 roku życia, które planują zakup pierwszego mieszkania. Program jest szansą dla osób, które nie posiadały nieruchomości na skorzystanie z kredytu na preferencyjnych warunkach!

Spis treści

Kto może dostać Bezpieczny Kredyt 2%?

Bezpieczny kredyt 2% z założenia jest przeznaczony dla młodych osób, które nie posiadały to tej pory własnej nieruchomości. Z bezpiecznego kredytu mogą skorzystać osoby, które spełniają:

 • kryterium wieku
  • osoby, które nie ukończyły 45 lat
  • w przypadku małżeństwa lub pary(związek nieformalny), która posiada dziecko wystarczy, że jeden z kredytobiorców spełni posiada mniej niż 45 lat
 • kryterium braku nieruchomości 
  W przypadku pary żaden z kredytobiorców nie może posiadać prawa do nieruchomości. Nawet częściowy udział w nieruchomości wyklucza z programu z wyjątkiem:
  • dziedziczenia nieruchomości w mniejszej części niż 1/2 udziału nieruchomości i sytuacji, w której kredytobiorca nie zamieszkuje pod danym adresem
  • sytuacji, w której o kredyt wnioskuje jedne z małżonków, którzy mają rozdzielność majątkową, a drugi małżonek sprzedał swoją nieruchomość przed zawarciem małżeństwa.
  • Sytuacji, w której kredytobiorca posiadał nieruchomość, ale została sprzedana przez osiągnięciem 18 roku życia
 • kryterium braku kredytu hipotecznego
  Żaden z kredytobiorców nie może posiadać kredytu hipotecznego – mówimy tutaj o sytuacjach, w których osoba została dopisana do kredytu drugiej osoby w celu zwiększenia zdolności kredytowej – w tym przypadku nie ma możliwości skorzystania z programu

Kancelaria Finansowa Opinie

Katarzyna Wiśniewska
Katarzyna Wiśniewska
2023-01-19
Gorąco plecam Pana Łukasza. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie w pracę. U niego, nie ma że się nie da :)
Artur Jackowski
Artur Jackowski
2022-11-15
Szybko, Sprawnie i fachowo firma godna uwagi. Pozdrawiam P. Łukasza.
Agnieszka Kominek
Agnieszka Kominek
2022-10-06
Sprawa potraktowana priorytetowo od samego początku. Bank, w którym miałam pożyczkę robił problem od samego początku ze zwrotem prowizji i ubezpieczenia, kiedy kredyt został spłacony. Oddałam sprawę do kancelarii, sprawa została załatwiona w przeciągu kilku dni. Polecam, bo warto walczyć o swoje pieniądze.
Agnieszka Miklas
Agnieszka Miklas
2022-07-21
Serdecznie polecam. Profesjonalne podejście do klienta. Opieka na każdym etapie. Zaangażowanie i dyskrecja. Czego chcieć więcej.
Tomek Tomek
Tomek Tomek
2022-05-27
Polecamy z calego serca. W tych ciężkich czasach uzyskać kredyt to nie lada gradka a dzięki Panu Łukaszowi się udało. Współpraca przebiegała wzorowo. Pozdrawiamy Marcelina i Tomek 🙂
Marek Skrzypczyk
Marek Skrzypczyk
2022-04-20
Gorąco polecam! Miła obsługa, dzięki tej kancelarii odzyskałem pieniądze.
Witold Zniszczoł
Witold Zniszczoł
2022-03-31
Bardzo dziękuję Panu Łukaszowi za pomoc przy kredycie. Jego zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do tematu pomogło w podjęciu decyzji. Polecam.
Karolina Raczyńska
Karolina Raczyńska
2022-03-29
Z czystym sercem polecam! Bardzo szybki kontakt, szybka analiza sytacji i konkretne rozwiązanie. Nie musiałam sama zupełnie nic robić, Pan Łukasz wszystko zorganizował i nadzorował od początku do samego końca. Możliwość kontaktu i rozmowy w każdej chwili. Dziękuję za pomoc i zdecydowanie polecam każdemu kto ma do uporządkowania swoje zobowiązania finansowe a nie ma głowy żeby o tym myśleć.
Kinga Ciemniewska-Gorzela
Kinga Ciemniewska-Gorzela
2022-02-18
Profesjonalna obsługa z ogromnym zaangażowaniem i w ekspresowym tempie a przede wszystkim skutecznie! Dziękuję bardzo panie Łukaszu

Jak działa bezpieczny kredyt 2% - Dopłaty do kredytu

Rządowy program, który za zadanie ma pomóc w nabyciu pierwszego mieszkania osobom, które nigdy nie posiadały własnej nieruchomości polega na zagwarantowaniu niższego oprocentowania przez 10 lat. W praktyce Klient będzie płacił niż oprocentowanie przez pierwsze 10 lat niż standardowe oprocentowanie oferowane przez banki. 

Program dopłat będzie dotyczyły tylko stałego oprocentowania.

Wysokość dostępnej kwoty kredytu w programie bezpieczny kredyt 2%

Program bezpieczny kredyt 2% nie ma ograniczeń co do kosztu za metr nieruchomości jednak posiada maksymalną kwotę, którą kredytobiorca może otrzymać. Dostępna kwota kredytu na budowę domu lub zakup mieszkania zależy od liczby kredytobiorców. W związku z tym:

 • 500.000 PLN to dostępna kwota dla jednego kredytobiorcy 
 • 600.000 PLN to dostępna kwota dla małżeństwa lub dla pary z dzieckiem

Kredytobiorcy oczywiście mogą zdecydować się na kwotę kredytu mniejszą niż maksymalna dostępna kwota w programie bezpieczny kredyt.

W  przypadku jeżeli nieruchomość jest warta więcej niż dostępna kwota kredytu możemy jak najbardziej skorzystać z kredytu 2% lecz resztę musimy wnieść jako wkład własny.

Ile wynosi oprocentowanie kredytu bezpiecznego 2%

Zatem ile wynosi oprocentowanie kredytu 2%? W praktyce program bezpieczny kredyt 2% to tylko nazwa. W związku z tym realne oprocentowanie kredytu to 2%, do których należy doliczyć marżę banku, prowizję i ewentualnie inne koszty doliczone do kredytu.

Należy pamiętać, że program jest przeznaczony tylko dla stałego oprocentowania. 

Czy należy posiadać zdolność kredytową w przypadku bezpiecznego kredytu 2%

Bezpieczny kredyt 2% to program, który pozwala otrzymać tańszy kredyt przez pierwsze 10 lat jednak kredyty dalej są udzielane przez banki. W związku z tym przyszły kredytobiorca musi spełnić standardowe wymagania w przypadku kredytu hipotecznego, czyli:

 • musi posiadać źródło dochodu tj. umowę o pracę, umowę zlecenie, dochód z działalności gospodarczej, kontrakt, dochód z wynajmu 
 • musi posiadać zdolność kredytową – oprocentowanie kredytu bezpiecznego 2% jest niższe niż standardowa oferta banku w związku z tym i rata kredytu będzie mniejsza. Dzięki temu zdolność kredytowa przyszłego kredytobiorcy będzie  będzie większa
 • nieruchomość musi spełniać warunki wymagane przez bank

Uwaga!

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zapowiedziała zmiany rekomendacji S odnośnie liczenia zdolność przy stałym oprocentowaniu – dzięki temu ubiegając się o kredyt bezpieczny 2% kredytobiorca będzie miał większą zdolność kredytową!

NASI PARTNERZY

Maksymalna wartość nieruchomości dla programu bezpieczny kredyt 2%

Maksymalną wartość nieruchomości dla programu bezpieczny kredyt 2% oficjalnie nie jest określona. Jednak należy pamiętać, że maksymalne kwoty kredytu dostępne to 500.000 i 600.000, a maksymalny wkład własny, który może wnieść kredytobiorca to 200.000 lub 20% wartości nieruchomości.

Kredyt bezpieczny 2% bez wkładu własnego - czy można połączyć z programem Mieszkanie bez wkładu

Program kredytu 2% można łączyć z programem mieszkanie bez wkładu. Oznacza to w praktyce, że możemy maksymalnie otrzymać kredyt na 500.000 lub 600.000 dla pary bez żadnego wkładu własnego. 

Korzystają z programu mieszkanie bez wkładu należy spełnić wszystkie wymogi tego programu, czyli:

 • Gwarancja wkładu własnego może wynosić od 10% do 20% wartości inwestycji, czyli dla nieruchomości o wartości 500.000 zł wkład własny finansowany z programu może wynosić od 50.000 do 100.000 
 • Maksymalna kwota gwarancji wkładu własnego to 100.000
 • Limit maksymalny ceny z metr – należy spełnić maksymalną cenę za metr w zależności od danego województwa 

Dodatkowo w programie mieszkanie bez wkładu można otrzymać nadpłatę kredytu za urodzenie dziecka w trakcie spłaty kredytu:

 • 20.000 w przypadku narodzi drugiego dziecka
 • 60.000 w przypadku narodzi trzeciego i kolejnego dziecka

W przypadku nie skorzystania z programu Mieszkanie bez wkładu własnego należy pamiętać o wymaganym wkładzie własnym przez bank tj. 10% lub 20% wartości nieruchomości. 

Maksymalna kwota wkładu własnego możliwa to zapłaty w programie bezpieczny kredyt to 200.000.

Kredyt bezpieczny 2% na budowę domu oraz zakup działki

Kredy bezpieczny 2% może zostać przeznaczony na zakup działki i budowę domu lub tylko budowę domu. W praktyce dla przykładu o wartości działki 200.000 i budowy domu 500.000 wygląda to następująco:

 • Zakup działki i budowa domu 
  W przypadku, gdy nie posiadamy działki możemy otrzymać dla singla maksymalną kwotę kredytu 500.000, a dla pary 600.000 w związku z tym wymagany wkład własny w tym przypadku to 200.000 dla 1 kredytobiorcy i 100.000 dla dwójki
 • Budowa domu
  W przypadku, gdy posiadamy działkę i interesuje nas tylko budowa domu to dla singla maksymalną kwotę kredytu będzie również 500.000, a dla pary 600.000 w związku z tym wymagany wkład własny w oby przypadkach to 0 – wartość działki stanowi wkład własny

Czy można skorzystać z kredytu 2 procent jeśli posiada się działkę budowlaną?

W przypadku posiadania działki budowlanej można skorzystać z kredytu 2%. Nieruchomość gruntowa nie jest wykluczeniem w przypadku programu. Dodatkowo działka budowalna może zostać zaakceptowana jako wkład własny.

Ekspert hipoteczny - umów się na darmową rozmowę

Ekspert kredytowy Gdańsk

Kontakt bezpośredni: 

Łukasz Woźniczko
Ekspert hipoteczny
Telefon:    789 562 848
Email: kontakt@czlowiekkontrabank.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI​

Działamy na terenie całej Polski

TELEFON

 789 562 848

FORMULARZ KONTAKTU​

Jeżeli kiedyś posiadałem nieruchomość, którą sprzedałem to czy mogę skorzystać z programu 2%

W przypadku jeżeli posiadaliśmy w przeszłości nieruchomość, która została sprzedana czy darowana to niestety nie ma możliwości skorzystania z bezpiecznego kredytu.

Bezpieczny kredyt 2% jest przeznaczony dla osób, które nie posiadały nigdy nieruchomości.

W związku z powyższym dla osób, które korzystały w przeszłości z programu Mieszkanie dla Młodych również nie ma możliwości skorzystania z programu 2%. 

Jakie banki oferują bezpieczny kredyt 2%

Oferta bezpiecznego kredytu 2% jest dostępna w wszystkich bankach, które podpiszą umowę współpracy z Bankiem Gospodarki Krajowej. Program wchodzi w życie w lipcu 2023 roku i w momencie wejścia programu w życie lista dostępnych banków będzie już opublikowana. 

Czy po podpisaniu umowy deweloperskiej mogę skorzystać z programu bezpieczny kredyt?

W przypadku podpisania umowy deweloperskiej w sytuacji, której nie doszło do wyodrębnienia nieruchomości kredytobiorca może skorzystać z kredytu bezpiecznego 2% jeżeli jednocześnie nie posiada kredytu hipotecznego.

Jak wyglądają dopłaty w praktyce?

Kwota kredytu 550.000 na 30 lat przy oprocentowaniu 8,46%

Raty bez programy przy założeniu stałego oprocentowania na poziomie 8,46% przez cały okres kredytowania:

 • rata stała: 4213 zł
 • rata malejąca: 5405 zł (pierwsza rata)

Raty w programie bezpieczny kredyt 2%

 • rata malejąca przez 10 lat: 2832 zł 
 • rata stała po 10 latach: 3172 zł

Kwota kredytu 320.000 na 25 lat przy oprocentowaniu 8,46%

Raty bez programy przy założeniu stałego oprocentowania na poziomie 8,46% przez cały okres kredytowania:

 • rata stała: 2568 zł
 • rata malejąca: 3322 zł (pierwsza rata)

Raty w programie bezpieczny kredyt 2%

 • rata malejąca przez 10 lat: 1825 zł 
 • rata stała po 10 latach: 1886 zł

Kwota kredytu 250.000 na 20 lat przy oprocentowaniu 8,46%

Raty bez programy przy założeniu stałego oprocentowania na poziomie 8,46% przez cały okres kredytowania:

 • rata stała: 2160 zł
 • rata malejąca: 2804 zł(pierwsza rata)

Raty w programie bezpieczny kredyt 2%

 • rata malejąca przez 10 lat: 1634 zł 
 • rata stała po 10 latach: 1547 zł

Program bezpieczny kredyt 2% - podsumowanie

Program bezpieczny kredyt 2% jest świetną okazją dla osób, które zastanawiają się nad kupnem mieszania czy budową domu. W związku z budową program, który wymusza raty malejące przez pierwsze 10 lat kredytobiorca spłaca tylko kapitał, czyli tą cześć, którą pożyczył. Odsetki, które w racie malejącą przez pierwsze lata są wyższe w porównaniu do raty stałej płaci BGK za Klient.

Dzięki temu po 10 latach Klient ma znacznie niższe zadłużenie w banku i kontynuacja spłaty kredytu na warunkach rynkowych nie będzie mocno odczuwalna.

Należy pamiętać, że program jest przewidziany na około 20.000 kredytów rocznie przy liczebnie udzielonych w 2021 roku 20.000 kredytów miesięcznie. Jak łatwo policzyć program nie będzie dostępny dla wszystkich chętnych. 

Jeżeli chcesz, aby poprowadzić Twój proces kredytowy, tak aby otrzymać kredyt 2% zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem. Nasza pomoc jest bezpłatna, a nasze wieloletnie doświadczenie z kredytami hipotecznymi i znajomość procesów bankowych z pewnością zwiększy Twoje szanse otrzymania kredytu z dotacją!

Pamiętaj, że nasza pomoc jest bezpłatna!