fbpx

ODZYSKIWANIE PROWIZJI BANKOWYCH

Odzyskiwanie prowizji bankowych

Odzyskanie prowizji bankowych jest możliwe na podstawie wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który stwierdził, że banki muszą zwrócić proporcjonalnie prowizję kredytową za niewykorzystany okres. W praktyce niestety wygląda to często całkiem inaczej i odzyskać prowizję kredytową można dopiero w sądzie po długim procesie. 

Zobacz jak odzyskać prowizję  w praktyce!

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie zwrotu prowizji

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej dnia 19 września 2019 roku wydał wyrok, który jasno twierdzi, że Klientowi, który spłacił wcześniej kredyt konsumencki (nie dotyczy kredytów firmowych) przysługuje zwrot poniesionych kosztów proporcjonalnie do okresu kiedy nastąpiła spłata kredytu. Poniżej przedstawiamy fragmenty wyroku.

„Konsument ma prawo do wypełnienia zobowiązań określonych w umowie kredytu przed czasem ustalonym w umowie. W tym przypadku, zgodnie z prawem przewidzianym w państwie członkowskim, konsument ma prawo do słusznego zmniejszenia całkowitego kosztu kredytu.”

Na podstawie powyższego wyroku banki są zobligowane do zwrotu prowizji za udzielony kredyt po otrzymaniu odpowiedniego wniosku o odzyskanie prowizji. Idą dalej uczciwe byłoby, gdyby banki rozliczały prowizję pobraną przy uruchomieniu kredytu od razu po spłacie kredytu w sposób automatyczny – bez udziału Klienta.

Jednak rzeczywistość jest całkowicie odmienna…

Odzyskiwanie prowizji bankowych w praktyce

Skoro znamy już wyrok Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej to należy zadać najważniejsze pytanie – jak odzyskać prowizję bankową w praktyce? W praktycy banki w większości przypadkach odrzucają wnioski o zwrot prowizji kredytowej ponieważ twierdzą, że prowizja, którą poniósł Klient to był koszt również dla bank wynikający z wydania decyzji kredytowej. 

O ile faktycznie bank ponosi pewne koszty w procesie przyznawania kredytu angażując doradce kredytowego w oddziale, który procesuje cały wniosek i analityka kredytowego, który weryfikuje ten proces to nie są to często koszty współmierne do wysokości pobranej prowizji. Nie mówiąc już o kredytach, które zostały uruchomione z poziomu bankowości internetowych, czy mobilnych. Niestety fakt jest taki, że banki odmawiają wypłatę pobranej prowizji.

Doradca Klienta - odzyskiwanie prowizji bankowych

Ekspert kredytowy Gdańsk

Kontakt bezpośredni: 

Łukasz Woźniczko
Doradca ds. Kredytów
Telefon:   789 562 848
Email: kontakt@czlowiekkontrabank.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI​

Działamy na terenie całej Polski

TELEFON

 789 562 848

FORMULARZ KONTAKTU​

Odzyskiwanie prowizję kredytowej w sądzie

Ostania możliwością odzyskania prowizji to droga sądowa. W tym przypadku należy liczyć się z długim okres procesowym – nawet do 2 lata. Jednak tutaj wskaźnik wygranych spraw przez Klientów jest bardzo wysoki. 

Zatem co zyskują banki odmawiając wypłaty prowizji na podstawie pism Klientów skoro i tak na koniec po wyroku sądu  muszą oddać prowizję wraz z odsetkami ustawowymi oraz pokryć koszty postępowania sądowego?

Po pierwsze część Klienów nie pójdzie do sądu walczyć o swoje pieniądze i odpuści sprawę – czysty zysk dla banku. Druga sprawa ma uzasadnienie ekonomiczne, czyli jeżeli bank musiałby oddać w ciągu krótkiego okresu wszystkie prowizje, które pobrały niesłuszne mogłoby to zachwiać finansami banków, a nawet spowodować niewypłacalność banków. Z kolei to mogłoby wpłynąć na gospodarkę i dlatego państwo nie zamierza ingerować w ten problem, a Klienci mogą odzyskać swoje pieniądze jednak wszystko jest rozłożone w czasie – bezpiecznie dla banków.

Kalkulator zwrotu prowizji

Za pomocą naszego kalkulatora do zwrotu prowizji możesz od razu obliczyć przybliżoną kwotę swojego zwrotu prowizji!

Jak odzyskać prowizję bankową

Przechodzimy do najważniejszego pytania, czyli jak odzyskać prowizją bankową? W ramach naszej pomocy wyliczymy dla Ciebie na podstawie umowy kredytowej i potwierdzenia spłaty kredytu wysokość zwrotu prowizji, który możesz uzyskać do 3 dni na swoje konto. Jednocześnie możesz użyć naszego kalkulatora i wyliczyć swój zwrot prowizji w przybliżeniu już teraz.

Jak wygląda cały proces?

Otrzymane od Ciebie dokumenty są analizowane przez naszych prawników. Kolejnym krokiem jest przedstawienie oferty wykupu Twojego spłaconego kredytu i przelew od razu po podpisaniu umowy ustalonych środków na Twoje konto! Nasza kancelaria  specjalizuje się w różnych w kredytach poza bankowych jak i bankowych m.in.:

  • w zwrocie prowizji w Alior Bank
  • w zwrocie prowizji w Santander Bank
  • w zwrocie prowizji w PKO BP
  • w zwrocie prowizji w PEKAO
  • w zwrocie prowizji w Credit Agricole
  • w zwrocie prowizji w Getin Bank
  • w zwrocie prowizji w ING

Wystarczy jedne spotkanie, aby odzyskać swoje pieniądze! Nasza usługa zwrotu prowizji jest dla Ciebie darmowa – nasze wynagrodzenie otrzymujemy po wygranej sprawie od Kancelarii Prawnej.

Do kiedy można uzyskać zwrot prowizji

Odzyskać zwrot prowizji możesz jeżeli spłaciłeś  kredyt konsumenckim uruchomiony po 18 grudnia 2011 roku.

Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy w całym procesie i jedocześnie do zapoznania się z kolejnymi artykułami na blogu kredytowym, które wyjaśnią Ci wszelkie wątpliwości!