fbpx

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania

oprocentowanie kredytu- jakie wybrać-kopia

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania obecnie ze względu na bardzo wysokie ceny nieruchomości to jedyna szansa dla większość osób do nabycia wymarzonych własnych kątów. W związku z tym, że każda inwestycja wiąże się z dużym wydatkiem naszym zadaniem, jako doradcy hipotecznego  jest pomóc w realizacji tych marzeń i wyborze jak najtańszego kredytu hipotecznego. Opisz dziś również proces jak dostać kredyt na mieszkanie.

Obecnie w Polsce mamy jeden z lepszych okresów dla kredytów hipotecznych, ponieważ jak czytamy w w raporcie  AMRON-SARFiN  w 2019 roku udzielono ponad 225 000 kredytów hipotecznych na łączną wartość 62,6 mld, co daje średnią jednego kredytu na kwotę prawie 280 000 PLN. Z tego niezależni doradcy hipoteczni mają udział prawie w 70% udzielnych kredytów. Jak podaje ZFPF tendencja udziału ekspertów kredytowych w sprzedaży kredytów hipotecznych od lat sukcesywnie rośnie, co wskazuje także na wzrost zaufania do naszej branży.

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania - na co zwrócić uwagę

Wybór kredytu hipotecznego na mieszkanie to bardzo ważna decyzja i warto, aby sprawdzając i porównując jaki bank oferuje w danym momencie kredyt hipoteczny na zakup mieszkania zwrócić uwagę nie tylko na poniższe aspekty:

 • ile trzeba mieć wkładu własnego aby otrzymać kredyt,
 • na jaki okres rozłożone są raty,
 • ile miesięcznie będzie wynosić rata,
 • jakie oprocentowanie kredytu hipotecznego jest obecnie oferowane.

Ostatecznie na rzeczywisty koszt, który pochłonie kredyt hipoteczny wpływ ma też wiele innych różnych czynników. Niektóre z nich to:

 • prowizję za udzielenie kredytu,
 • koszt ubezpieczenia,
 • koszt wyceny nieruchomości.

Należy też skontrolować, czy bank obciąży nas jakimiś dodatkowymi opłatami w sytuacji wcześniejszej spłaty kredytu. Bardzo ważny element dla osób, które planują spłacić kredyt przed czasem. 

Doradca hipoteczny

Ekspert kredytowy Gdańsk

Kontakt bezpośredni: 

Łukasz Woźniczko
Doradca ds. Kredytów
Telefon:   789 562 848
Email: kontakt@czlowiekkontrabank.pl

Kancelaria Finansowa Opinie

Katarzyna Wiśniewska
Katarzyna Wiśniewska
2023-01-19
Gorąco plecam Pana Łukasza. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie w pracę. U niego, nie ma że się nie da :)
Artur Jackowski
Artur Jackowski
2022-11-15
Szybko, Sprawnie i fachowo firma godna uwagi. Pozdrawiam P. Łukasza.
Agnieszka Kominek
Agnieszka Kominek
2022-10-06
Sprawa potraktowana priorytetowo od samego początku. Bank, w którym miałam pożyczkę robił problem od samego początku ze zwrotem prowizji i ubezpieczenia, kiedy kredyt został spłacony. Oddałam sprawę do kancelarii, sprawa została załatwiona w przeciągu kilku dni. Polecam, bo warto walczyć o swoje pieniądze.
Agnieszka Miklas
Agnieszka Miklas
2022-07-21
Serdecznie polecam. Profesjonalne podejście do klienta. Opieka na każdym etapie. Zaangażowanie i dyskrecja. Czego chcieć więcej.
Tomek Tomek
Tomek Tomek
2022-05-27
Polecamy z calego serca. W tych ciężkich czasach uzyskać kredyt to nie lada gradka a dzięki Panu Łukaszowi się udało. Współpraca przebiegała wzorowo. Pozdrawiamy Marcelina i Tomek 🙂
Marek Skrzypczyk
Marek Skrzypczyk
2022-04-20
Gorąco polecam! Miła obsługa, dzięki tej kancelarii odzyskałem pieniądze.
Witold Zniszczoł
Witold Zniszczoł
2022-03-31
Bardzo dziękuję Panu Łukaszowi za pomoc przy kredycie. Jego zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do tematu pomogło w podjęciu decyzji. Polecam.
Karolina Raczyńska
Karolina Raczyńska
2022-03-29
Z czystym sercem polecam! Bardzo szybki kontakt, szybka analiza sytacji i konkretne rozwiązanie. Nie musiałam sama zupełnie nic robić, Pan Łukasz wszystko zorganizował i nadzorował od początku do samego końca. Możliwość kontaktu i rozmowy w każdej chwili. Dziękuję za pomoc i zdecydowanie polecam każdemu kto ma do uporządkowania swoje zobowiązania finansowe a nie ma głowy żeby o tym myśleć.
Kinga Ciemniewska-Gorzela
Kinga Ciemniewska-Gorzela
2022-02-18
Profesjonalna obsługa z ogromnym zaangażowaniem i w ekspresowym tempie a przede wszystkim skutecznie! Dziękuję bardzo panie Łukaszu

Jak dostać korzystny kredyt hipoteczny na zakup mieszkanie

Jak dostać kredyt na mieszkanie, który nie zrujnuje naszego budżetu? W celu wybrania najtańszego kredytu na zakup mieszkania należy spojrzeć na oferty banków całościowo ponieważ banki czasami stosują pewne pułapki, aby trochę zmylić klientów.

Zatem jak dostać kredytu na mieszkania na najlepszych warunkach? Musisz sprawdzić ostateczne RRSO kredytu i porównać ratę kredyt przy tym samym okresie kredytowania. Powyższe dwa parametry pozwolą Ci uzyskać miarodajne porównanie kredytów.

Jak dostać kredyt na mieszkanie - sprawdzenie baz

O tym, jak dostać kredyt na mieszkanie decyduje również tak zwana zdolność kredytowa. Bank, który zamierza go przyznać na pewno zasięgnie informacji w Biurze Informacji Kredytowej. To instytucja gromadząca informacje dotyczące historii kredytowej klienta. W BIK znajdziemy informację między innymi o:

 • Wysokości aktualnych kredytów
 • Historii spłaconych kredytów
 • Liczby zapytań kredytowych

Dodatkowo oprócz sprawdzenia BIK banki sprawdzają również BIG, czyli Biuro Informacji Gospodarczej. Trafiają tam informacje zo niespłaconych fakturach czy mandatach. W związku z tym jeżeli masz zaległości, które występują w BIK lub BIG muszą być one uregulowane za nim zaczniesz starać się o kredyt.

Jak dostać kredyt na mieszkanie - niebezpieczeństwa

Dobrym przykładem będzie sytuacja, w której banki w kampaniach reklamowych chwalą się kredytem, który nie posiadaj prowizji za przyznanie kredytu i proponują darmową wycenę nieruchomości. Niestety na na koniec okazuje się, iż inne elementy składowe tej formy pożyczki były tak niekorzystne, że koszt kredytu był wyższy niż w innych instytucjach finansowych.

Podobne niebezpieczeństwo istnieje w przypadku kredytów połączonych z jednoczesnym zakupem innego produktu. Mówimy o sytuacji, gdy bank oferuje atrakcyjne warunki kredytu, gdy dodatkowo wykupimy na przykład ubezpieczenie od utraty pracy. Taką opcje trzeba też dokładnie przeanalizować, ponieważ może okazać się, że każda dodatkowy produkt finansowy znacznie podwyższy koszt kredytu.

 

NASI PARTNERZY

WARUNKI KREDYTU HIPOTECZNEGO NA ZAKUP MIESZKANIA

Przejdźmy zatem do najważniejszej kwestii, czyli warunków kredytu hipotecznego na zakup mieszkania. Poniżej przedstawiamy podstawowe parametry hipoteki, które koniecznie trzeba uwzględnić przy wyborze kredytu:

 • Kwota od 50 000 PLN do 3 000 000 PLN
 • Okres kredytowania do 35 lat
 • Oprocentowanie od 3,21 %
 • Prowizja od 0 %
 • Wskaźnik LTV do 90%
 • Ubezpieczanie: dobrowolne

Odnośnie oprocentowania kredytu warto zapoznać się z artykułem, który omawia wybór oprocentowania – stałe czy zmienne.

W celu zrozumienia całkowitego kosztu kredytu hipotecznego warto zapoznać się z artykułem na Blogu Człowiek Kontra Bank o RRSO kredytu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI​

Działamy na terenie całej Polski

TELEFON

 789 562 848

FORMULARZ KONTAKTU​

Zdolność kredytowa, a kredyt hipoteczny na mieszkanie

Kiedy przejdziemy pozytywną weryfikację w bazach, przychodzi czas na sprawdzenie wysokości dochodów. W skrócie Klient musi posiadać dochód, który umożliwi mu pokrycie raty i kosztów życia. Zdolność kredytowa została dokładniej opisana na blogu kredytowym.

W tym etapie bank sprawdza na jaką wysokość kredytu Klient ma zdolność. Bank poprosi również o dostarczenie potwierdzeń przelewów lub wyciągów za 3, 6 lub 12 miesięcy w zależności od polityki danego banku.

Ważnym elementem również jest źródło dochodu, czy dochód pochodzi z prowadzenia własnego biznesu, umowy o pracę lub o dzieło. Bank sprawdzi również na jaki okres zostały zwarte umowy. Oczywiście najlepszą opcja jest umowa na czas nieokreślony jednak umowa na czas określony nie wyklucza finansowania. 

Wkład własny, a kredyt hipoteczny na mieszkanie

Wskaźnik LTV to stosunek wysokości kredytu do wartości nieruchomości i został szczegółowo opisany w artykule. Z wskaźnikiem LTV  związany jest wymagany wkład własny przez banki. Najlepszym rozwiązaniem dla Klienta jest wysokie LTV, czyli 90% ponieważ wtedy bank wymaga tylko 10% wkładu własnego i tak dla zakupu mieszkania o wartości 500 000 PLN przy LTV 90% otrzymamy kredytu na 450 000 PLN, a wymagany wkład własny to 50 000 PLN. 

Kredyt hipoteczny za zakup mieszkania

KALKULATOR KREDYTU HIPOTECZNEGO NA ZAKUP MIESZKANIA

Poniżej przestawiamy kalkulator kredytu hipotecznego, który pomoże Wam poznać orientacyjną ratę kredytu. Należy pamiętać, że ostateczna oferta kredytu hipotecznego jest przygotowywana indywidualnie i zależy od wielu czynników.

Okres Kredytowania

25 lat

Kwota Nieruchmości

500.000 PLN

Wkład własny

10 %

Wyskość raty

2134 PLN

PRZEBIEG WSPÓŁPRACY - KREDYT HIPOTECZNY

Nasza pomoc przy uzyskaniu kredytu hipotecznego całkowicie jest darmowa ponieważ wynagradza nas bank, dlatego mamy możliwość porównania wielu ofert różnych banków i wybrać najlepszą. Proces przyznania kredytu w banku zależy od kilku czynników i od samego banku, natomiast trzeba się liczyć z okresem od 2 do 4 tygodniu. Poniżej przedstawiamy etapy współpracy z naszymi Klientami.

1 etap - badanie potrzeb Klienta

Podczas spotkania, na które dojeżdżamy do naszych Klientów, w siedzibie naszej firmy lub za pomocą rozmowy telefonicznej Klient informuje nas na czym mu zależy i co potrzebuje. Dodatkowo na tym etapie pozyskujemy od Klienta informację na temat jego finansów i ewentualnych preferencji.

2 etap - analiza sytuacji Klienta

Drugi etap to już tylko i wyłącznie nasza praca. Na podstawie zgromadzonych informacji szukamy kilku rozwiązań dla Klienta  optymalnie 2 – 3 propozycję, które mu przedstawiamy. Liczba ta pozwala ostatecznie wybrać najlepszą ofertę dla Klienta.

3 etap - procesowania wniosków

Na trzecim etapie wprowadzamy wniosek. Każdy z banków ma inne wymagania, więc całą dokumentacją zajmujemy się my. Dzięki temu Klient nie musi się martwić, że czegoś zabraknie lub coś będzie źle wypełnione.

4 etap - negocjacje warunków

Jest to już przedostatni etap i to czas na naszą pracę opartą na naszych wypracowanych kontaktach w banku. Przez wiele lat nawiązaliśmy współpracę z wieloma kompetentnymi doradcami czy dyrektorami oddziałów i regionów, co bardzo ułatwia naszą pracę. Klient nie musi kontaktować się z każdym bankiem osobno.

5 etap - finalizacja umowy

Ostatni etap to przedstawienie ostatecznych ofert Klientowi, który decyduję się na jedną z nich. Następnie umawiamy spotkanie w celu finalizacji umowy.

KREDYT HIPOTECZNY NA ZAKUP MIESZKANIA - PODSUMOWANIE

Jak widać kredyt hipoteczny na zakup mieszkania to dość skomplikowana procedura, dlatego warto skorzystać z naszej pomocy. Wiemy jak dostać kredyt na mieszkanie szybko i bez kłopotów.

Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy w całym procesie i jedocześnie do zapoznania się z kolejnymi artykułami na blogu kredytowym, które wyjaśnią Ci wszelkie wątpliwości!

A o tym, kim jesteśmy możesz przeczytać i jak prowadzimy w zakładce o nas.