...

Kredyt hipoteczny Gdańsk, Gdynia i Sopot

Kredyt hipoteczny Gdańsk Sopot Gdynia

Kredyt hipoteczny wymaga przeanalizowania wielu drobnych szczegółów, które pozwolą nam wybrać świadomie korzystną ofertę kredytu hipotecznego. Jeżeli szukasz kredytu hipotecznego w Gdańsku, Sopocie czy Gdyni z przyjemnością przeprowadzimy Cię przez cały proces zaczynając od dzisiejszego artykułu, który pozwoli Tobie przygotować się do kredytu. 

Dzisiaj dowiesz się:

 • jak wybrać doradcę kredytowego
 • jak przeprowadzić wstępną analizę kredytową 
 • co wpływa na koszt kredytu

Statystki kredyt hipotecznego Gdańsk, Sopot, Gydnia

Budowa wymarzonego domu czy zakup upragnionej nieruchomości jest jedną z ważniejszych decyzji w naszym życiu. Naszym celem jest pomoc w realizacji marzeń, tak aby przejść przez cały proces przygotowania do budowy, otrzymania kredytu bez problemów. Obecnie w Polsce mamy jeden z lepszych okresów dla kredytów hipotecznych, ponieważ jak czytamy w w raporcie  AMRON-SARFiN  w 2019 roku udzielono ponad 225 000 kredytów hipotecznych na łączną wartość 62,6 mld, co daje średnią jednego kredytu na kwotę prawie 280 000 PLN. Z tego niezależni Doradcy Hipoteczni mają udział prawie w 70% udzielnych kredytów. Jak podaje ZFPF tendencja udziału Ekspertów Kredytowych w sprzedaży kredytów hipotecznych od lat sukcesywnie rośnie, co wskazuje także na wzrost zaufania do naszej branży.

Dodatkowo jeżeli chciałbyś dowiedzieć się jak przygotować się do kredytu hipotecznego zapraszamy do artykuły.

Jak wybrać doradcę kredytowego w Trójmieście

Pierwszą decyzją, którą musisz podjąć jest wybór ścieżki procesowania kredytu hipotecznego. Oznacza to, że musisz wybrać pomiędzy samodzielnym wnioskowaniem o kredyt hipoteczny, a skorzystaniem z usług doradcy kredytowego.

Pamiętać musisz, że każdy bank ma inne wymagania, procesy i ofertę dla Klienta. Samodzielny proces kredytu hipotecznego jest możliwy, ale wymaga dużo nakładu pracy i czasu.

W przypadku wyboru doradcy kredytu hipotecznego należy wybrać mądrze ponieważ od tej decyzji często zależy, czy otrzymasz kredyt, czy też nie. Wybierając eksperta kredytowego należy zwrócić uwagę na poniższe czynniki:

 • opinie o ekspercie hipotecznym – sprawdź możliwie wszystkie miejsca, gdzie możesz znaleźć opinię na temat danej osoby od Klientów
 • wiedza i doświadczenie – umów się na wstępną rozmowę czy spotkanie przed wyborem doradcy, na którym będziesz w stanie zadać pytania i zobaczyć czy dany doradca ma wiedzę. Często już na pierwszym spotkaniu z Klientami widzimy zagrożenia, które mogą pojawić się w danej transakcji. 
 • sposób działania doradcy – zapytaj jak cały proces ubiegania się o kredyt ma wyglądać. Nasza Kancelaria zazwyczaj proponuje złożenie 2 – 3 wniosków kredytowych, aby mieć pewność, że transakcja zostanie zrealizowana
 • wynagrodzenie – pamiętaj, że doradcy hipoteczny nie powinien wziąć od Ciebie wynagrodzenia – nasze wynagrodzenie płaci nam zawsze Bank i nie jest to dla Ciebie dodatkowy koszt

W przypadku jeżeli szukasz kredytu hipotecznego w Trójmieście i okolicy chętnie umówimy się z Tobą na pierwsze bezpłatne i niezobowiązujące spotkanie czy rozmowę online podczas, której przeanalizujemy Twoją sytuację i przedstawimy możliwości.

Nasza Kancelaria Finansowa specjalizuje się w:

 • kredytach hipotecznych w Gdańsku
 • kredytach hipotecznych w Gdyni
 • kredytach hipotecznych w Sopocie

Doradca kredytowy Gdańsk, Gdynia i Sopot

Zwrot prowizji kredytowej

Kontakt bezpośredni: 

Łukasz Woźniczko
Doradca ds. Kredytów hipotecznych
Telefon:   535 959 107
Email: kontakt@czlowiekkontrabank.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI​

Działamy na terenie całej Polski

TELEFON

 535 959 107

FORMULARZ KONTAKTU​

NASI PARTNERZY

Przebieg procesu kredytu hipotecznego

Następnym krokiem po wyborze sposobu procesowania wniosków kredytowych jest już analiza Twojej sytuacji. Analiza jest to etap przed złożeniem wniosku, ale jest kluczowy element w całym procesie! Każdy Klient ma inną sytuację i dlatego do każdego Klienta należy podjeść indywidualnie – dlatego zawsze umawiamy się na wstępnie spotkanie.  

Podczas wstępnej analizy określamy:

 • zdolność kredytową 
 • sprawdzamy hipotekę pod względem prawnym
 • określamy wkład własny 
 • określamy priorytet transakcji 

1. Zdolność kredytowa przy kredycie hipotecznym

Zdolność kredytowa przy kredytach hipotecznych jest podstawowym parametrem, od którego zaczynamy cały proces. Określenie zdolności umożliwi nam obliczenie maksymalnej kwoty, którą jesteśmy w stanie otrzymać.

Zdolność kredytowa to suma dochodów wszystkich kredytobiorców, od której należy odjąć sumę wszystkich rat oraz koszty życia.

Nasza firma posiada oczywiście specjalne bankowe kalkulatory, które umożliwiają nam obliczyć wstępną zdolność kredytową przed wnioskiem

Zdolność kredytowa została dokładniej opisana na naszym blogu kredytowym.

2. Sprawdzenie hipotek pod względem prawnym

Wszystkie hipoteki posiadają wpis w księgach wieczystych, na podstawie, którego możemy sprawdzić jak wygląda sytuacja prawna i czy bank będzie chciał zabezpieczyć się na danej nieruchomości. 

Wybierając procesowanie kredytu hipotecznego przez naszą firmę, analizę przeprowadzi nasz prawnik bez dodatkowych kosztów.

Bardzo ważne jest sprawdzenie nieruchomości pod względem prawnym przed podpisaniem umowy rezerwacyjnej czy wstępnej. Pozwoli to uniknąć rozczarowania i problemów – zdarzają się nieruchomości, na których bank nie chce się zabezpieczyć. 

3. Określenie wkładu własnego

Określenie wkładu własnego jest bezpośrednio połączone z wskaźnikiem LTVW przypadku większości banków możemy wnioskować o kredyt hipoteczny z wkładem 10% czyli LTV na poziomie 90%. Zazwyczaj niski wkład własny jest obwarowany dodatkowym ubezpieczeniem, ale dla Klientów przy nieruchomości za 500.000 PLN jest to już różnica pomiędzy 50.000, a 100.000 PLN wymaganego wkładu własnego.

W przypadku jeżeli Klient chce mieć jak najtańszy kredyt to warto wziąć pod uwagę wkład własny na poziomie 20% transakcji. 

Warto również pamiętać, że przy kredycie hipotecznym na budowę domu do wkładu własnego wliczamy działkę i ewentualnie etap budowy, który już występuje i wnioskujemy o kredyt na dokończenie budowy domu.

4. Określenie priorytetu transakcji

Mając przenalizowane już wszystkie wstępne elementy przechodzimy do określenia, co dla Klienta jest najważniejszy przy całej transakcji. Poniżej przedstawiamy kilka punktów, na które Klienci szczególnie zwracają uwagę.

 • kwota kredytu – kwota kredytu powinna być jak największa, mniejsze znaczenie ma cena kredytu
 • koszt kredytu – całkowity koszt kredyt powinien być najtańszy, bez wglądu na wkład własny czy dostępną kwotę kredytu
 • czas procesowania wniosku – najważniejszy jest czas, w którym będzie decyzja – sytuacje, w którym sprzedającemu zależy bardzo na czasie

Wymieniliśmy trzy główne elementy, na którym Klientom najczęściej zależy najbardziej. Oczywiście zawsze staramy się, aby kredyt zaspokoił wszystkie potrzeby!

5.Wybór i przedstawienie oferty banków

Wybór i przedstawienie oferty banków jest kluczowym element. Dzięki pełnej analizie możemy przedstawić Klientowi dostępne dla niego oferty. Razem z Klientem dokonujemy wyboru 3 banków, do których finalnie będziemy składać wniosek.

Wybieramy zawsze kilka banków, żeby mieć pewność otrzymanie ostatecznej decyzji pozytywne. Umożliwia to Klientowi podjęcie zawsze najkorzystniej oferty dla Klienta!

Dzięki działalności w Trójmieście i okolicach, a w szczególności w Gdańsku, Sopocie i Gdyni mamy sprawdzonych doradców w bankach na miejscu, którzy zawsze starają się, żeby Klient otrzymał jak najlepsze warunki kredytu. 

Kredyt hipoteczny Gdańsk Sopot Gdynia

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI​

Działamy na terenie całej Polski

TELEFON

 535 959 107

FORMULARZ KONTAKTU​

Cel kredytu hipotecznego

Celem kredytu hipotecznego możemy sfinansować wiele inwestycji. Przedstawimy poniżej najczęściej spotykane cele kredytów hipotecznych:

 • zakup mieszkania, domu lub działki na rynku wtórnym i pierwotnym
 • budowa domu 
 • dokończenie budowy domu
 • dokończenie remontu mieszkania i domu
 • spłata innych kredytów
 • dowolny cel

Każdy z banków posiada inne akceptowalne cele kredytów jednak jak widzimy możliwości są szerokie. 

Koszt KREDYTU HIPOTECZNEGO Gdańsk, Sopot i Gdynia

Koszt kredytu hipotecznego zależy od kilku czynników. Poniżej przedstawimy kluczowe elementy, które mają największy wpływ na dostępną ofertę.  

Pierwszym elementem, który składa się na koszt kredytu jest aktualna oferta banku. Jak mogliśmy zauważyć w ostatnich czasach marże banków były dość często zmieniane. Dodatkowo dochodzą do tego okresowe promocje dla nowych kredytów na budowę domu czy zakup nieruchomości

WIBOR to drugi element, który ma wpływ na finalny koszt kredytu. Niezależnie czy wybieram zmienne oprocentowanie czy stałe to każde z nich jest wypadkową WIBOR-u. Jedną różnicą jest to, że przy stałym oprocentowaniu mamy zagwarantowane oprocentowanie na 5 lat.

Dodatkowe ubezpieczenia, które w niektórych sytuacjach są dobrowolne, a w innych obowiązkowe. Wszystko zależy od aktualnej oferty banku i sytuacji Klienta. 

Koszt kredytu została dokładniej opisana w danym artykule. 

Kancelaria Finansowa Opinie

Warunki kredytu na budowę domu i zakup nieruchomości w Trójmieście

Kredyt dla lekarza, weterynarza czy stomatologa nie ma już przed Tobą żadnych tajemnic! 

Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy w całym procesie i jedocześnie do zapoznania się z kolejnymi artykułami na blogu kredytowym, które wyjaśnią Ci wszelkie wątpliwości!

A o tym, kim jesteśmy możesz przeczytać i jak prowadzimy w zakładce o nas, lub na Facebook.

KALKULATOR KREDYTU HIPOTECZNEGO NA BUDOWĘ DOMU

Poniżej przestawiamy kalkulator kredytu hipotecznego na budowę domu, który pomoże Wam poznać orientacyjną ratę kredytu. Należy pamiętać, że ostateczna oferta kredytu hipotecznego jest przygotowywana indywidualnie i zależy od wielu czynników. Warto również zapoznać się z artykułem o kredycie na naszym Blogu.

Okres Kredytowania

25 lat

Kwota Nieruchmości

500.000 PLN

Wkład własny

10 %

Wyskość raty

2134 PLN

KREDYT HIPOTECZNY GDAŃSK, SOPOT, GYDNIA - WSPÓŁPRACA

Mamy nadzieję, że proces ubiegania się o kredyt jest dla Ciebie już znany i nie zaskoczą Cię nieprzewidziane niespodzianki.

Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy w całym procesie. Pamiętaj, że nasza pomoc jest darmowa! W szczególności możemy Ci pomóc z:

Gdańsk

 • Alior Bank kredyt hipoteczny Gdańsk
 • PEAKO SA kredyt hipoteczny Gdańsk
 • PKO BP kredyt hipoteczny Gdańsk
 • ING kredyt hipoteczny Gdańsk
 • mBank kredyt hipoteczny Gdańsk
 • Santander kredyt hipoteczny Gdańsk
 • Millenium kredyt hipoteczny Gdańsk
 • BNP Paribas kredyt hipoteczny Gdańsk
 • Citi Handlowy kredyt hipoteczny Gdańsk

Gdynia

 • Alior Bank kredyt hipoteczny Gdynia
 • PEAKO SA kredyt hipoteczny Gdynia
 • PKO BP kredyt hipoteczny Gdynia
 • ING kredyt hipoteczny Gdynia
 • mBank kredyt hipoteczny Gdynia
 • Santander kredyt hipoteczny Gdynia
 • Millenium kredyt hipoteczny Gdynia
 • BNP Paribas kredyt hipoteczny Gdynia
 • Citi Handlowy kredyt hipoteczny Gdynia

Sopot

 • Alior Bank kredyt hipoteczny Sopot
 • PEAKO SA kredyt hipoteczny Sopot
 • PKO BP kredyt hipoteczny Sopot
 • ING kredyt hipoteczny Sopot
 • mBank kredyt hipoteczny Sopot
 • Santander kredyt hipoteczny Sopot
 • Millenium kredyt hipoteczny Sopot
 • BNP Paribas kredyt hipoteczny Sopot
 • Citi Handlowy kredyt hipoteczny Sopot

A o tym, kim jesteśmy możesz przeczytać i jak prowadzimy w zakładce o nas, lub na Facebook.

Call Now Button Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.